top of page

Workshopleiders op 7 en 8 november 2025

IMG_8682.jpeg

Tina Abour

Duitsland

Tina ontdekte het lesgeven met begrijpelijke input tijdens een stage op een Amerikaanse middelbare school. Zes weken lang maakte ze mee hoe de leerlingen succesvol Duits leerden in lessen op basis van CI. Sindsdien heeft ze deze zelfde technieken in haar eigen lessen toegepast en geeft ze workshops over CI-technieken en -activiteiten op internationale conferenties. Tina geeft Engels en Frans op een Gymnasium in de regio Frankfurt. Ze is ook oprichtster en bestuurslid van FUNN, een non-profitgroep van toegewijde docenten die CI meer bekendheid willen geven in Duitsland, onder andere door hun jaarlijkse conferentie.

​

https://www.fremdsprachen-unterrichten.de/%C3%BCber-uns/

docent-Marianne.jpeg

Marianne De Best

Nederland

Met onuitputtelijke energie geeft Marianne Nederlands als tweede, derde of vierde taal aan kinderen op de British School in The Netherlands. Marianne is een natuurtalent in het lesgeven met TPRS en andere vormen van begrijpelijke input, en houdt van veel variatie in haar lessen. Ze ontwikkelt vele spellen en lesmaterialen voor haar leerlingen. Voor Marianne bestaat het pad naar taalverwerving uit het opbouwen van relaties met haar leerlingen, het samen verzinnen en uitbeelden van verhalen, plezier hebben en het ontwikkelen van een liefde voor lezen.

​

LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/marianne-van-klaveren-29b492114/

Charlotte_new.jpg

Charlotte Dincher

Duitsland

Charlotte gebruikt al vele jaren de CI technieken in haar lessen op een Duitse openbare school. Nadat de vonk was overgeslagen op een TPRS-conferentie in de VS, werd ze zelf docentenopleider en sindsdien heeft ze vele docenten getraind op openbare en internationale scholen. Ze houdt ook een blog bij waarin ze materiaal deelt dat ze zelf heeft ontwikkeld. “Lost in London” is haar eerste Engelse CI-easy reader voor beginners.

​

Website: https://www.sprachenbesserlehren.de/

​

Bryce-Hedstrom-headshot-new2.jpg

Bryce Hedstrom

Verenigde Staten

Bryce Hedstrom is een docent en docentenopleider uit Colorado. Hij heeft meer dan 30 jaar Spaans gegeven op alle niveau’s, van basisschool tot universiteit, en richt zich nu volledig op het trainen van taaldocenten. Onlangs heeft hij nog, op verzoek van zijn dochter, Latijn geleerd en nu geeft hij als vrijwilliger les in Latijn op de Klassieke school die zij heeft opgericht. Bryce heeft meerdere onderwijsprijzen gewonnen, zoals de Best of Colorado prijs van het CCFLT, en de Award for Excellence in Teaching van de universiteit waar hij 22 jaar lang heeft lesgegeven. Hij heeft ook werknemers en managers van grote bedrijven getraind en heeft bedrijfstrainingen en handboeken vertaald. Bryce is een veelgevraagde spreker en workshopleider op grote conferenties en geeft wereldwijd keynotes en workshops om taaldocenten te inspireren en te trainen.

​

Website: https://www.brycehedstrom.com/

Jonathan_new.jpg

Jonathan McBride

Schotland

Jonathan komt oorspronkelijk uit Noord-Ierland, en is nu een gepassioneerde docent Frans en Duits in Edinburg. Hij is zeer geïnteresseed in onderzoek naar tweede-taalverwerving en naar onderwijs in het algemeen, en met name in het gebied waar onderzoek en lespraktijk overlappen. Hij wil een bijdrage leveren aan het vernieuwen van het talenonderwijs in het VK, om daarmee meer jongeren te enthousiasmeren om talen te leren.

In 2024 ontving hij een Churchill Fellowship* dat hem in staat stelde om onderzoek te doen naar het lesgeven met CI op scholen in Canada, Zwitserland en Duitsland.

Jonathan’s andere grote passie is muziek; hij speelt de viool sinds hij zeven jaar was. Na het behalen van zijn Masters in viool performance heeft hij in verschillende professionele orkesten gespeeld, waaronder het Royal Scottish National Orchestra.

​

Website: https://jonathanmcbride.net/ 

Blog: https://jonathanmcbride.substack.com/

Churchill fellowship pagina: https://www.churchillfellowship.org/ideas-experts/fellows-directory/jonathan-mcbride/

docent-Carmen.jpg

Carmen Meester

Nederland

Carmen Meester is docente Spaans en docentenopleider op het gebied van taalonderwijs met Begrijpelijke Input. Na een carrière als Merchandise Planner in de kledingbranche besloot zij het roer om te gooien en haar kennis van en passie voor de Spaanse taal in te zetten voor haar werk. In 2012 in Hoofddorp richtte zij een talenschool op, Talenmeester, waar ze al snel haar lessen begon te geven volgens het Begrijpelijke-Inputprincipe. De lessen werden een zodanig succes dat dit leidde tot een groeiende instroom van cursisten en een toenemende vraag naar andere taalcursussen volgens dezelfde filosofie. ​​

Na het volgen van de opleiding tot CI-docent bij het toenmalige TPRS Academy, ging Carmen als teamlid van TPRS Academy trainingen geven aan andere taaldocenten en in 2019 besloot ze samen met Kirstin dit opleidingsinstituut voort te zetten onder de naam Dynamic Language Learning. Inmiddels geeft Carmen, samen met Kirstin en hun team, diverse trainingen en workshops in binnen- en buitenland.

​

Website: https://www.talenmeester.nl/

Casper_portret_edited.jpg

Casper Porton

Nederland

Casper is docent Grieks & Latijn en doceert deze talen al ruim 15 jaar met behulp van CI-technieken. Zijn doel is om zijn leerlingen deze talen vloeiend te leren lezen op een natuurlijke manier in plaats van mechanisch te ontcijferen en vertalen. In 2005 richtte hij 'Addisco Onderwijscentrum voor Klassieke Talen en Culturen' op waar hij samen met een klein, maar gepassioneerd team cursussen Latijn, Grieks, Hebreeuws, Egyptisch, oude geschiedenis, kunstgeschiedenis, filosofie, archeologie en reizen en excursies organiseert. Casper traint ook docenten in het lesgeven met CI in Nederland en daarbuiten. 

​

Website: https://www.addisco.nl/

LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/casperporton/

Tammy.photo.jpeg

Tammy Ruijgrok

Nederland

Tammy geeft al meer dan 30 jaar les. Ze is een taaldocent die overgegaan is op CI en die gelooft dat het leren van een nieuwe taal meer als een verhaal moet voelen dan als een strijd. Het moment waarop ze in aanraking kwam met CI voelde het alsof alles opeen klopte. Leerlingen zaten met een brede glimlach in de klas, verwierven de taal en praatten in de nieuwe taal. Tammy was meteen verkocht!

Nu deelt Tammy graag haar liefde voor CI op conferenties en in workshops, waar ze geniet van het contact met andere docenten en leerkrachten, de inspiratie en het zoeken naar creatieve manieren om input echt boeiend en aantrekkelijk te maken. Of het nu het praten met leerlingen is, humor of het gebruik van technologie voor CI, Tammy gelooft dat CI deuren opent, niet alleen naar de taal, maar naar vertrouwen en verbinding.

Tammy is ook de mede-oprichter van Yakety Yak, dat een app aan het ontwikkelen is om mensen te helpen Engels te leren op de CI-manier: met verhalen, afbeeldingen en heel veel begrijpelijke, aantrekkelijke input. Geen grammatica-oefeningen, geen stress. Gewoon echte taal, echte vooruitgang en een heleboel 'yakking' (geklets).

​​

Website: https://www.yakety.online/ 

Kathrin_new.jpg

Kathrin Shechtman

Duitsland

Kathrins CI-reis begon op de universiteit in de VS, waar ze haar lerarenopleiding volgde. Vanaf 2011 gaf ze Duitse les aan volwassenen in de VS en later aan kinderen op een internationale school in Duitsland. Ze werkt altijd met CI en in het bijzonder met Story Listening. Nadat ze in 2023 een Master in Engels en Linguïstiek afrondde, koos ze ervoor om ook haar lesbevoegdheid voor de Duitse basisscholen te halen.

Kathrin heeft vele Story Listening workshops gegeven, in Duitsland, Nederland en de VS, en is mede-organisator van FUNN, met als doel een grotere bekendheid te geven aan CI in Duitsland.

​

Websites:

https://www.welovedeutsch.com/

https://www.fremdsprachen-unterrichten.de/

https://storiesfirst.org/

Albert_edited.png

Albert Subirats

Barcelona (Spanje)

Albert is docent Engels op een basisschool in Barcelona. In 2014 ontdekte hij TPRS, wat een radicale omslag in zijn manier van lesgeven teweegbracht. Sindsdien zijn zijn lessen doordrenkt van CI, waarbij hij veel Story Listening, One Word Images en VideoTalk gebruikt. Het lesgeven aan jonge kinderen vergt daarbij wel enige aanpassingen en creativiteit in de toepassing van een breed scala aan CI-activiteiten.

Albert is één van de organisatoren van de CI-conferentie voor Spaanssprekende talendocenten, dat ieder jaar in juli in Huesca plaatsvindt.
 

Website: https://www.soydeidiomas.com/inicio

Janique-85.jpg

Janique Vanderstocken

België

Janique heeft al meer dan 30 jaar ervaring in het lesgeven van Alfa NT2 aan zeer laaggeschoolde (tot volledig analfabete) volwassenen. Vanaf 2007 ontwikkelde zij Zwart op wit, een cursus technisch lezen en schrijven voor analfabete anderstalige volwassenen. Inmiddels is er ook een website met oefeningen bij de cursus beschikbaar.

Janique geeft nascholingen voor het Centrum voor Nascholing en Onderwijs. Deze gaan over methodieken specifiek voor Alfa NT2 en over het aanwakkeren van leesplezier bij laaggeschoolde anderstaligen. Ze beheert bovendien een website met specifieke boeken voor anderstaligen, waar zij zelf ook hun mening op kwijt kunnen. ​

​

Website Comprehensible Language Learning for Teachers: https://cllft.com 

Websites met boeken voor anderstaligen: 
https://leesmoment.weebly.com en https://levojo.weebly.com 

LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/janique-vanderstocken-6b04a1174/

​

Tina Abour
Marianne de Best
Charlotte Dincher
Daniel Dubois
Jonathan McBride
Carmen Meester
Casper Porton
Tammy Ruijgrok
Kathrin Shechtman
Janique Vanderstocken
Bryce Hedstrom
Albert Subirats
bottom of page